Hodowla z Sercem

Hodowla z Sercem

Kontakt do PZF

Polski Związek Felinologiczny
ul. Cybernetyki 15, lok.1 (1 piętro)
(uwaga: dawne Postępu 3/5)
02-677 Warszawa

Biuro i telefon czynne
w poniedziałki godz. 18-20
Tel: +48 22 815 23 66+48 22 815 23 66

Email: pzf@pzf.pl

Wizytówka PZF

Relacja z wystawy w Pruszkowie: 15-16.09.2012

PruszkowMiędzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych organizowana  przez Polski Związek Felinologiczny, która odbyła się 15 i 16 września 2012 cieszyła się dużym zainteresowaniem miłośników kotów. Wystawę licznie odwiedzili nie tylko mieszkańcy Pruszkowa i okolic ale także Grodziska Mazowieckiego czy pobliskiej Warszawy.

Na wystawę objętą Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pruszkowa przyjechali hodowcy kotów rasowych z całej Polski, gościliśmy również wystawców z Litwy, Białorusi i Ukrainy. To właśnie dzięki przyjazdowi hodowców ze  wschodu  podziwiać można było koty rasy peterbald (sfinks petersburski), dość rzadko widywane na naszych wystawach.  Peterbaldy koty o smukłej orientalnej budowie wzbudzały zarówno westchnienia zachwytu jak i zdziwienia.

 

 

Na wystawie najliczniej reprezentowaną rasą kotów były koty brytyjskie. W sobotę odbył się Special Show kotów tej rasy, a holenderski sędzia John Peters wybrał najpiękniejszych jej przedstawicieli. Najlepszym dorosłym kocurem został GIC Armani Bricatland*PL, najlepszą dorosłą kotką IC Tamya Idol*PL , najlepszym kociakiem 6-10 miesiący Judy Idol*PL, najlepszym kociakiem 3-6 miesięcy Aurora Estibri*PL.  Kot brytyjski GIC Armani Bricatland*PL został jednocześnie zwycięzcą sobotniej wystawy uzyskując tytuł Best of  Best I.  W niedzielę natomiast triumfował kot azjatycki IC Yandex Pretty Pleasure zajmując najwyższe miejsce na  podium. Kota azjatyckiego po raz pierwszy można było oglądać na wystawie w Polsce.

Wystawie towarzyszyły targi zoologiczne. Producenci karm i akcesoriów dla kotów prezentowali swoje produkty zwiedzającym i hodowcom. Już w grudniu kolejna międzynarodowa wystawa kotów tym razem w Piotrkowie Trybunalskim, a w marcu 2013 Światowa Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie , na którą już teraz  zaprasza Polski Związek Felinologiczny. Warto pamiętać, że wystawa kotów rasowych to nie tylko święto hodowców i miłośników kotów, ale też świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie weekendu.

Za zdjęcia ilustrujące wystawę serdecznie dziękujemy p. Jarosławowi Kurkowi.

dsc02505dsc02538dsc03286dsc03708

 

 

Wyniki wystawy Adult Ring Kitten Ring BRI Show
Pełne wyniki wystawy Adult Ring Kitten Ring BRI Show
 
Informacja dla zwiedzających

Wystawa Kotów Rasowych to nie tylko święto hodowców pasjonatów, ale także świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie weekendu. Podczas wystawy podziwiać będzie można koty wielu ras.

Wstęp płatny:

Bilet normalny 15 PLN

Bilet ulgowy 8 PLN

Dzieci do lat 3 - bezpłatnie

Odwiedzający naszą wystawę w sobotę będą mogli głosować na KOTA PUBLICZNOŚCI (wręczenie nagród w niedzielę przed Best in Show).

Zapraszamy w godzinach 10:00 - 16:00


Wystawa WCF

Międzynarodowa

Wystawa Kotów

License L#194060

7/8.12.2019
Hala Sportowa SP nr 195

w Warszawie

ul. Króla Maciusia 5

POLISH

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy

WCF Show

INTERNATIONAL

CAT SHOW

License L#194060

7/8.12.2019
SPORT HALL

Warszawa

ul. Króla Maciusia 5

ENGLISH

Online application form

Dla członkówDostępne kocięta
Polecamy

Sklep - For Cats