Hodowla z Sercem

Hodowla z Sercem

Informacje dla zwiedzających - Światowa Wystawa Kotów w Warszawie

Kotek - PLW dniach 9 i 10 marca 2013 odbędzie się Światowa Wystawa Kotów Rasowych – WCF World Show.

Wystawa objęta została Honorowym Patronatem Rady i Zarządu i Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy.

Wystawa Kotów Rasowych to nie tylko święto hodowców pasjonatów, ale także świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie weekendu.

Dla zwiedzających wystawa otwarta będzie  w godzinach 10-18. W  trakcie jej trwania obejrzeć będzie można kocie piękności, które przyjadą z różnych części Polski, Węgier, Austrii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Białorusi. Najliczniej reprezentowane będą koty brytyjskie w różnych odmianach kolorystycznych oraz  koty maine coon, oglądać będzie można koty rosyjskie niebieskie, bengalskie, syberyjskie, norweskie leśne, selkirk rexy, koty orientalne, tajskie czy sfinksy petersburskie. Podziwiać będzie można także  kota rasy Ragamuffin – rzadkość na wystawach w Polsce.

W sobotę 9 marca zwiedzający będą mogli głosować na „Kota Publiczności” i wybrać tego kota, który ich zdaniem jest najpiękniejszy. Wybrany kot w niedzielę 10 marca otrzyma  puchar dla „Kota Publiczności”

Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będą dodatkowe konkursy tzw. WCF Ringi, które odbędą się zarówno w sobotę jak i w niedzielę w granicach godz.14.30. W  trakcie  trwania Ringów sędzia dokona wyboru najpiękniejszego kociaka, kastrata i kota dorosłego uczestniczącego w konkursie. W niedzielę w Master Ringu i Duble Master Ringu konkurowac ze sobą będą najlepsze koty WCF.

Koty oceniane będą przez międzynarodowych sędziów felinologicznych z Łotwy, Rosji, Niemiec, Izraela i Belgii.

Każdy z sędziów wybierze spośród ocenianych przez siebie kotów jednego przedstawiciela danej kategorii, nominując go do konkursu Best In Show. Konkurs Best In Show odbędzie się w granicach godz. 16:30.

Wystawie towarzyszyć będą targi zoologiczne. Przedstawiciele producentów renomowanych karm i akcesoriów dla zwierząt z pewnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

 

 

 

 

 

 

 
Dostępne kocięta
Polecamy

Sklep - For Cats